Kapat !

Akıllı Saatler

  •  24.12.2017
  •  Gündüz Saat

İşte saatleri geleceği !!!

 

Yaratıcılık ve teknoloji nereye kadar gidecek hiç kimse bunu bilemiyor. Kendi aramıza hep konuşmuyormuyuz; aslında önümüzdeki birkaç yılın ürünleri-icatları hazırdır, ama pazarlama kuralları gereği yavaş yavaş piyasaya sunuluyor diye. Düşünsenize teknolojinin ulaşabileceği son noktadaki bir ürüne sahip olduğunuzu, bir daha alışveriş edermisiniz, paranızı harcarmısınız? Tabiki imkansız.

 

Cep telefonları çıkınca, saat piyasası oldukça etkilenmişti. Satışlar bir süre nispeten gerilemişti. Ama saatlerin rövanşı alması oldukça yakın görünüyor gibi. Şimdilik telefonla bağlantı kurarak çalışıyor akıllı saatler, yani telefonunuzun yanınızda olması şart. Konuşulan bunun değişeceği yönünde. Kol saatinizden her türlü fonksiyonu kullanabileceksiniz. Kablosuz minicik bir kulaklıkla duyacak, saatin ekranından çıkacak hologram görüntüye dokunarak tüm işlevleri kullanabileceksiniz. Küçük ekrana bağımlı kalmadan ister havaya isterseniz düz bir yüzeye bu görüntü yansıtabilecek. Oyun oynayabilecek, maillerinize bakabileceksiniz. Belki anlık tansiyonunuzu, kalp atışlarınız takip edecek hatta belki damarlardan geçen kanın tahlilini bile yapabilecek. Birde bunları anlık doktorunuzun bilgisayarına iletecek. Böylece sağlığınızda oluşan değişiklikleri bile erkenden öğrenebileceksiniz. Mükemmel birşey değilmi? Daha neden telefon kutusunu yanınızda taşıyasınızki? Birde bu çok işlevli akıllı saatler kıyafetlerinizi tamamlayacak bir görünümde olacak. Şimdi olan modellerde bile ekran görünümlerini isteğinize göre seçip dijital, spor, klasik v.b. yüzlerce farklı bir görünüme kavuşturabiliyorsunuz. Bir gün giden batarya sürelerini emin olun kısa bir süre içerisinde çözüm bulup daha uzun sürelere çıkaracaklardır.

 

 

Fossil connected, Diesel connected , Michael Kors connected, Casio gibi markalar yavaş yavaş smartwatch ürünlerini çıkarmaya başladılar bile. Dokunmatik akıllı saat teknolojisi, alışageldiğimiz saat görünümünden bir farkı olmayan, görünümleri değişebildiğiniz dokunmatik ekranı var. Telefonunuzla bluetooth bağlantı kurarak, Sosyal Medya / Metin / E-posta / Uygulama Uyarıları / Çoklu Saat Dilimi / Alarm Saati / Takvim Uyarıları kontrol edebiliyorsunuz.