Kapat !

En İyi ve En Lüks Saat Markaları

  •  24.12.2017
  •  

Ünlü saat markaları yıllarca üstünlüklerini koruyarak lüks saat modelleri ile modaya yön vermeye devam etmektedirler. Kıyafetlerin tamamlayıcı unsuru olan ve zarafeti tamamlayıcı olan saat markaları göz alıcı olmaya devam etmektedir.

İşte o saat markalarından bazıları;

1.A.Lange&Söhne

Genel olarak saat markası dendiği zaman İsviçre gelmiş olsa da İsviçre dışında üretim yapan saat firması A.Lange&Söhne bulunmaktadır. Mekanizması ve kullanılan tasarımla ile isminden oldukça söz ettiren saat firması kuvars mekanizmaların tersine mekanik malzemeler kullanarak farklılık yaratmıştır. Alman saat firması olarak unvan kazanması ile beraber sarı, beyaz ve rose altın kullanılmasının yanı sıra platin gibi dayanıklı malzemeler de kullanmaya başlamıştır.

2.Seiko

Seiko Tokyo da 1881 yılında kurulmuştur. Dünyanın en prestijli saatler arasında yer almaktadır. Tasarımı ve kuvars mekanizması ile dikkat çeken saat firması yıllarca eşsiz tasarımıyla dikkatleri hala üzerinde toplamaktadır. Şık tasarımları ile en çok kadınların ilgisini çeken Seiko zamanı size daha anlamlı kılmayı amaçlamaktadır.

3.Patek Phillipe

İsviçre markası olan Patek Phillipe 1851 yılında kuruldu. Dünya çapında tasarımı ile dikkat çeken firma karışık mekanizması ile de saat ustalarından tam not almaktadır. Dünyaca ünlü saat markaları arasında yerini fazlasıyla hak etmektedir.

4.Vacheron Constantin

En eski saat üreticilerinden biri olarak görülmektedir. Cenevre de kurulan bu saat firması en iyi saat firmaları arasında yer alır. Napolyon Bonapart bile bu saatlerden kullanmıştır. Eşsiz saat tasarımları ile şık bir görünüm vaat eden bu firma oldukça eski bir kuruluş olmasına rağmen saat endüstrisinde varlığını hala korumaya devam etmektedir.

Zamanı anlamlı kılmaya devam eden saatler, şık olmanın yanında sizi daha önemli hissettirmeyi amaçlamaktadır. Hangi marka saati kullanırsanız kullanın, kişiliğinizi yansıtan saatleri seçmeniz önemlidir. Son zamanlarda saat tutkunlarının çoğalması ile saat sektörünün yeniden canlanması ve bu piyasaya erkekler kadar kadınlarında ilgi göstermesi saatlere olan ilgiyi oldukça arttırdı.

Tasarımını ve kullanışını beğendiğiniz hangi saat modelini seçerseniz seçin sizi yansıtmasına ve her zaman saatinize özen göstermeye dikkat edin.