Kapat !

Lorus Analog/Dijital Saatler

  •  18.10.2018
  •  Gündüz Saat

Lorus analog/dijital saat modelleri oldukça spor bir görünüme sahip. Birçok özelliği içerisinde barındırıyor. Bu modellerin içerisinde saati yelkovan-akrep yardımı ile okuyabileceğiniz quartz makineye sahip. Saniye kolu bulunuyor.

       

Bu bölümün ayarını sağ ortada bulunan ayar kolunu çekerek yapabiliyorsunuz. Likit Crystal Display LCD ekrana sahip dijital saat ise yelkovan-akrepin arkasında yer alıyor. Işık özelliği sayesinde karanlıkta rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. Mode düğmesi yardımı ile ekranda görmek istediğiniz fonksiyonu seçebiliyorsunuz. Saat modunda; enaltta saat-dakika ve saniye görünüyor. Orta solda günler ingilizce kısaltılmış olarak yazıyor. Sol üstte ise ay ve gün göstergesi mevcut. Sol alttaki butona basarak kronometre ye geçiş yapabilirsiniz. Bu pozisyonda sağ üst buton yardımı ile kronometreyi çalıştırıp durdurabilirsiniz. Sağ alt ile sıfırlayabilirsiniz. Alarm modunda sağ alttaki butona basınca saat kısmı yanıp sönmeye başlar. Üst buton ile sayıyı değiştirerek alarmın çalmasını istediğiniz saati ayarlayın, tekrar sağ alta basarak dakikayı yanıp söner hale getirin. Sağ üst ile istediğniz dakikaya ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde hergün aynı zamanda 20 saniye çalarak alarm sizi uyaracaktır.

Modeller çelik ve silikon kayışlı faklı kasa ve kordon renkleri ile üretilmiş. Bezellerdeki dakika cetvelleri spor görünüme katkı sağlıyor.