Kapat !

Tissot Saatler Hakkında

  •  18.10.2018
  •  Gündüz Saat

Tissot saat

Saatte kalite ve güvenin adıdır. Logosu İsviçre bayrağı işareti ile aynı. 1853 yılından beri üretim yapan marka, sunduğu modellerle tüketicileri cezbetmiş ve kullananları son derece memnun etmiştir. Verilen bedeli sonuna kadar hakeden ürünlerin kalitesi tartışılmaz. 160 dan fazla ülkede satılan Tissot, dünyanın en büyük üreticisi olan Swatch group bünyesinde. Bu grubun içerisinde oldukça büyük markalarda bulunuyor. Longines, Omega, Breguet, Blancpain, Rado, Balmain, Certina, Mido, Calvin Klein ve en önemli Swatch markalarıdır. Bunların hepsi oldukça bilinir, prestijli ve kendini ispatlamış saatler.

Grubun kendi en önemli saat makine markası olan ETA, Tissot gibi tüm markalarındada kullanılıyor. Bu makineler yüksek teknolojiden faydalınarak, oldukça sağlam üretiliyor. Çok farklı ve kullanışlı fonksiyonlarıda barındırıyor. Hatta saat pillerini bile kendi üretiyor. Düğme pil konusunda uzmanlaşmış Renata markasını hepimiz biliyoruz.

2013 yılından bu yana Tissot saat markasının dağıtım, pazarlama ve teknik servis hizmetlerini Türkiye pazarında direk kendisi yürütüyor. Bu hizmet kalitesi ve fiyat anlamında son kullanıcıyı oldukça memnun edecek şekile geldi. Ülkemizdeki satış fiyatları bir çok avrupa ülkesinden %10-15 civarında daha uygun satılıyor. Yine bize özgü pazarlık ve taksit imkanlarınıda eklersek aradaki fark dahada cazip görünüyor.

Tissot saatlerle birlikte verilen kutusu gerçekten çok kaliteli ve güzel bir görünüme sahip. İçerisinde markanın tarihçesini ve üretim aşamalarını anlatan iki adet kitap bulunuyor. Ayrıca satın aldığınız modele özgü kullanım kitapçığıda mevcut. Bu dökümanlara firmanın web sitesindende rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Türkçe desteğide mevcut.

Birazda modellerden bahsedelim;

T tocuh serisi inanılmaz özellikleri bir arada barındırıyor. Pil kullanılmayan bu seride, gün ışığından faydalanıyor. Orta butondan touch özelliğini aktif ettikten sonra, camına dokunarak fonksiyonları seçebiliyorsunuz. Alarm, kronometre, timer, pusula, altimetre ve meteo özelliklerinden kullanmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Safir camlı seride kasalar titantum, kordonları ise çok renk seçeneği bulunan silikon, kumaş ve titanyum olarak üretiliyor. Tamamı basmalı buton kilit sistemi olduğu içi kullanımı oldukça kolay.

Son dönemde çıkan powermatik 80 ise, klasik otomatik makinelerden oldukça üstün. İsmindende anlaşıldığı gibi 80 saat rezevli. Bilindik otomatik saatler, kolunuzdan çıkarıp bıraktığınız zaman, markaya göre değişmekle beraber 15 ile en fazla 40 saat çalışmaya devam ederken, powermatic 80 bu süreye adeta fark atıyor. Bu verimli makine hassas ayar gitmeside diğer bir artısı. Modellerin tümünde arka kapaklar makinenin görünebileceği şekilde cam olarak üretilmiş. Bazılarında ise kadranda daha küçük bir pencere bırakılarak saatin mekanik olduğu vurgulanmış.