Citizen Saat


Citizen Saat
 

Citizen saat firması kurulduğu 1918 yılından bu yana, tüm insanlara doğru zamanı gösteren ve yaşam tarzlarını destekleyen saatler üretir. Sürekli araştırma ve geliştirmeyi kendisine hedef olarak belirlemiştir.

Citizen kol saatlerin kullanım konforunu artıran yeni mekanizmalar ve teknolojilerin geliştirilmesinde hâlâ öncüdür. 40 yıl önce 1976'da, dünyanın ilk analog ışıkla çalışan Eco-Drive saatini üretip satışa sundu. Loş ışıktan bile enerji üreten ekran ve karanlıkta aylarca çalışmaya devam ediyor.

Bu teknoloji pil değiştirme zahmetini ortadan kaldırıyor. Böylece, pili değiştirmek için açılması gerekmediğinden gövde kesinlikle su geçirmezlik özelliğini sürekli devam ettiriyor. Ayrıca pil, doğaya oldukça zararlıdır. Eco-Drive teknolojisi sayesinde çevre koruması anlamında oldukça katkı sağlamakta.

Citizen erkek saat ve kadın saatleri, zamanı ölçmek için bir araçtan daha fazlasıdır. Sportif tasarım her zaman saatleri benzersiz bir aksesuar haline getiren yeni fikirlerle buluşuyor. Promaster serisi, otomatik modeller ve süper titanyum koleksiyonu ile diğer markalardan farkını ispatlıyor.