İçerik Detay

Küllerinden Doğan Saat Modelleri

  •  05.12.2017
  •  
Popüler kültürün artık küreselleşen akımlarından biri olan kabul edilen Hipster akımı sayesinde dirilen eski Casio Saat modelleri ile markanın klasik anlamda ürettiği modellerin asla eskimediğine şahit olduk. Özellikle Retro tasarımlarının en iyi örneklerinden biri olan klasik gümüş ve altın rengi olan Casio saatler halen daha trend olma özelliğini koruyor. Casio markası da tıpkı Swatch saat markası gibi asla eskimeyecek modellere imza atıyor. 
 
Casio üretimi 1974 yılında Tokyo’da başlamış. Aslında elektronik üreticisi olan bu marka bünyesine saat üretimini de katınca ortaya günümüze kadar gelen klasik ve modern tasarımları ile Casio Saat çıkıyor. Japon teknolojisi ve el işçiliğinin bir ürünü olan bu saatler aynı zamanda tek tek kalite kontrol aşamasından da geçtiği için sağlamlık ve uzun ömürlülük açısından da en iyi markalardan birini oluşturuyor. Sağlamlığı teknoloji ve tasarım ile birleştiren modelleri ile Casio Saatleri su geçirmezlik, darbelere karşı dayanıklı olma, barometre ölçümü, pusula, sıcaklık ölçer gibi pek çok fonksiyonu da bir saat bünyesinde birleştirebiliyor. 
 
Bir Casio saatin uzun ömürlü olmasının en iyi yanı asla eskimeyen tasarımlara da sahip olması. Japon markası olarak sade ve şık tasarımları, markanın eski modellerinin bile sürekli gündemde kalmasına sebep oluyor. Saatlerine eklediği ve kullanım sırasında belki de en faydalı olan otomatik pil şarj etme özelliği de bu saatleri satın almak için oldukça önemli bir etken oluyor. Saatlerin sadece Casio’ya özel olan radyo kontrol sistemin sahip olması da saate her bakıldığında doğru olmasını sağlıyor. 
 
Hipsterlık gibi bir alt kültürün keşifleri dışında popüler kültür öğesi olarak da Casio saatleri görmek mümkün olabiliyor. Modanın da bir sanat formu olduğu düşünülürse bu marka Pixie Lott, Lady Gaga ve Rihanna gibi dünyaca ünlü sanatçılar tarafından da hem özel hayatlarında hem kliplerde kullanılıyor. 
 
Sadece sanat dünyası için değil aynı zamanda spor ile de yakından ilişkili olan Casio Saatlerinin sporcular için özel olarak tasarlanmış pek çok modelini piyasada bulmak da mümkün oluyor. Sporcular için özel olarak geliştirilmiş saat modellerinde kronometre, tur zamanı hesaplama, adım ölçer gibi özellikler de bulunuyor. Atletlerin tercih ettiği bu komplike saat modelleri dışında Casio’nun denizcilik için de özel üretimleri mevcut. Dalış ve denizcilik için derinlik hesabı, barometre, dijital pusula, termometre gibi özellikli saatleri bulmak mümkün. Bu durumda da özellikle dalış yapanlar için bazı özellikler hayati önem de taşıyor. Spora verdiği desteği aynı zamanda sponsor olarak da yürüten markanın Royal Hava Kuvvetleri Kayak Takımının da resmi saat sponsoru olduğu biliniyor. 
 

Casio Saat Nereden Alınır? 

 
Yukarıda bahsi geçen saat modelleri özel kullanımlar için olabilir ancak marka günlük kullanım için de pek çok model seçeneği ile satın alınabilir. Casio saatleri her tarz ve yaşam biçimi için değişik ürün tasarımlarını, teknolojik gelişmelere de katkıda bulunarak geliştiriyor. Casio Saatlerinin koleksiyonlarına dair pek çok parçayı bulmak için Gündüz Saat doğru adres olarak öne çıkıyor. Gündüz saat yetkili Casio satıcısı olarak her kullanım için üretilen bu saatlerin teminini ve satış sonrasında da desteğini sağlıyor. 
 
Casio saatlerinden istediğiniz ürüne erişmek için online galeriye bir göz atabilirsiniz. Bu sayede de pek çok Casino modelini bir arada kısa zaman içinde değerlendirmeniz de söz konusu olur. Nokta atışı yapmak için filtrelenmiş seçimlerden kordon seçimi, kadın veya erkek saatleri seçimi, renk seçimi gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Online alışverişlerinizi Gündüz Saat ile yaptığınızda herhangi bir kargo da ödemiyorsunuz. Markanın birlikte çalıştığı MNG Kargo ve Yurtiçi Kargo firmaları tarafınıza saatleri orijinal kutuları, garanti belgesi ve adınıza kesilmiş bir fatura ile iletiyor. Beğendiğiniz tüm saat modellerini kredi kartı ve havale yöntemi ile online olarak satın alabiliyorsunuz. Satın alma işlemleriniz için ayrıca telefon ile de sipariş söz konusu oluyor. Kapıda ödeme seçeneği de tüketiciye sunulmuş bir diğer seçenek. Gündüz Saat aracılığı ile sadece Casio değil aynı zamanda Swatch bayan saatleri, Flik Flak çocuk saatleri ve erkek saatleri gibi pek çor farklı ürüne de güvenli alışveriş bağlamında ulaşmak söz konusu oluyor.